خرید شیشه اتومبیل به دلیل اینکه قطعه اصلی و حیاتی خودرو است بسیار حائز اهمیت می باشد. در خرید این قطعه باید دقت بسیاری انجام دهید تا از کیفیت خودرو و رانندگی شما کم نشود. حتی گاهی به دلیل اینکه از برندهای متفرقه برای این قطعه استفاده می شود، در افت قیمت خودرو نیز تاثیر دارد. برای خرید شیشه فابریک انواع اتومبیل ها می توانید با مرکز پخش شیشه اتومبیل رجبی در تماس باشید.

این قطعه از ابتدای اختراع اتومبیل با آن همراه بوده است. هم نقش تزئینی داشته و هم نقش ایمنی و راحت تر کردن رانندگی را بر عهده دارد.

هم می تواند راننده و سرنشینان را در برابر آفتاب محافظت کند و هم در برابر باد و باران.

در حدود سالهای 1769 و 1770 میلادی که اولین خودرو اختراع شده بود، راننده و سرنشینان برای جلوگیری از بسته شدن چشم در هنگام رانندگی باید از عینک استفاده می کردند. اما به مرور زمان برای اینکه استفاده از اتومبیل راحت تر شود، شیشه جلو به آن اضافه شد.

شیشه به کار برده شده در اتومبیل های اولیه از نوع  معمولی بود و فقط برای بهتر کردن دید راننده استفاده می شد. استفاده از این جنس به تنهایی، بسیار خطرناک بود. زیرا امکان شکستن و پرت شدن قطعات آن به سمت راننده و سرنشینان وجود داشت.

بعدها با تکمیل شدن و به روز شدن مرحله به مرحله اتومبیل، شیشه آن نیز پیشرفت کرده و تکمیل شد.

در مرحله بعدی از پیشرفت صنعت خودرو، از شیشه های سکوریت که امنیت بیشتری داشت استفاده شد. به این صورت که شیشه را در یک قاب به وسیله چسب و لاستیک فیکس کرده و بعد در بدنه خودرو کار می گذاشتند.

مرکز پخش شیشه اتومبیل رجبی
مرکز پخش شیشه اتومبیل رجبی _ پخش انواع شیشه اتومبیل های داخلی و وارداتی

اما باز هم این نوع از شیشه جوابگوی امنیت مورد نیاز برای راننده و سرنشینان نبود.

در سال 1919، شیشه های لمینت به صنعت خودرو سازی وارد شدند.

شیشه های لمینت نوعی از شیشه هستند که به صورت چند لایه ساخته می شوند. لایه میانی این شیشه ها، یک نوع تلق است. تلق باعث می شود که در صورت ضربه دیدن و اصابت اشیاء خارجی، قطعات شیشه به اطراف پرتاب نشوند. به این ترتیب امینت شیشه اتومبیل بیشتر شد.

جنس شیشه اتومبیل

جنس شیشه ماشین، هم از نظر فنی هم از نظر زیبایی بسیار مهم است. شیشه های مرغوب، سطح صاف و صیقلی دارند. رنگ آنها کاملا شفاف است و بدون هرگونه حباب، اعوجاج و تیرگی هستند.

تمام این علامت ها نشان دهنده این است که در زمان تولید، هم از مواد اولیه مرغوب استفاده شده است و هم اینکه دستگاه ها و اپراتور دستگاه ها دقت لازم را در زمان تولید محصول داشته اند.

کنترل کیفیت، در کارخانه انجام می شود و معمولا کارخانه ها برچسب کنترل کیفیت خود را بر روی محصول نهایی نصب می کنند. این برچسب نشان دهنده مرحله آخر تولید پیش از ارسال محصول برای فروش و نصب است.

در حال حاضر انواع مختلفی از شیشه خودرو در صنعت خودرو سازی استفاده می شود.

جنس شیشه جلو، عقب و طرفین با هم متفاوت است. کارشناسان این حوزه با تحقیقات فراوان که بر روی انواع مختلفی از ضربه ها و احتمالات مختلف که انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که لزوما قسمت های جانبی خودرو، ممکن است مانند قسمت جلو عقب خودرو آسیب نبینند.

لایه های شیشه اتومبیل لمینت

یعنی نوع آسیب و شکستگی آنها، و الگوی رفتاری شیشه های با هم متفاوت است. بنابراین می توان از جنس های مختلفی برای نقاط مختلف خودرو استفاده کرد.

در ادامه به معرفی بعضی از انواع شیشه های اتومبیل می پردازیم.

انواع شیشه اتومبیل

در بورس شیشه اتومبیل در تهران، انواع شیشه های اتومبیل های وارداتی و داخلی را می توانید تهیه کنید. محصولات در این مرکز دارای تنوع بسیار بالایی هستند.

انواع شیشه های به کار برده شده در خودرو :

 1. شیشه جلو
 2. شیشه عقب
 3. شیشه جانبی
 4. شیشه سانروف
 5. شیشه لچکی
 6. شیشه دودی فابریک و ….

که هر کدام بنابر نوع و جایگاه استفاده آن، از جنس و تکنولوژی خاصی برای ساخت بهره برده اند.

شیشه جلو و شیشه عقب

جنس شیشه جلو و شیشه عقب ماشین از لمینت است. در تکنولوژی ساخت آن از یک نوع تلق یا فیلم پلاستیک از جنس PVB استفاده می شود. این لایه تلقی بین دولایه از شیشه قرار می گیرد. به این ترتیب در صورتی که شیشه سرد و گرم شود یا بر اثر ضربه ترک بخورد، ذرات شیشه به تلق می چسبند و از پرت شدن آنها به سمت راننده و سرنشینان جلوگیری می شود. مزیت های دیگر شیشه های لمینت به شرح زیر است :

 • حالت ارتجاعی دارد و ضمن اینکه از پرت شدن ذرات جلوگیری می کند، از پرت شدن سرنشینان به بیرون از خودرو نیز جلوگیری می کند.
 • فرکانس صداهای بیرون از خودرو را کم کرده و باعث تمرکز بیشتر راننده می شود.
 • به دلیل اینکه معمولا قسمت بالای این شیشه ها، در قسمت جلوی خودرو از تلق رنگی ساخته می شود، از تابش اشعه مضر آفتاب به داخل جلوگیری می کند.
 • در صورتی که آسیب دیدگی به شیشه جزئی باشد، قابل ترمیم هستند.
شیشه سولار اتومبیل | مرکز پخش شیشه در تهران

شیشه جانبی خودرو

جنس شیشه جانبی ماشین متفاوت است زیرا کارایی متفاوتی دارد.

شیشه های جانبی خودرو را در دمای بالای 600 تا 700 درجه سانتیگراد، گرمادهی و بعد برشکاری می کنند. و بعد آن را به سرعت سرد می کنند. این حد بالا از گرما و سرد شدن سریع، استحکام محصول را 5 تا 10 برابر بیشتر می کند.  و این قابلیت را برای ایجاد می کند که در صورت ضربه خوردن، به قطعات بسیار ریز تبدیل شده و فرو می ریزد. این قطعات آنقدر ریز هستند که کمترین آسیب را به سرنشینان برسانند.

به این ترتیب در هزینه های ساخت خودرو نیز صرفه جویی به عمل می آید.

قیمت شیشه ماشین

به دلیل اینکه نوع شیشه ها با هم متفاوت هستند و بر حسب مدل خودرو، کارخانه سازنده و عواملی از این دست قیمت گذاری می شوند، بنابراین در این مقاله امکان قیمت گذاری دقیق وجود ندارد.

حتی بسیاری از کارخانجات ایرانی هستند که شیشه های خودروهای وارداتی را تولید می کنند. این نوع شیشه ها، غیر فابریک هستند و کیفیت آنها نسبت به شیشه های اصلی و فابریک خودرو کمی پایین تر است.

اما شما می توانید ضمن تماس با کارشناسان ما در مرکز پخش شیشه اتومبیل رجبی، از طریق واتساپ و دایرکت اینستاگرام، از قیمت شیشه مورد نظر خود اطلاع پیدا کنید.

ضمن اینکه در صورت تمایل می توانید به صورت مستقیم با ما تماس بگیرید.

شیشه فابریک با شیشه غیر فابریک چه تفاوتی دارد؟

شیشه فابریک دقیقا همان شیشه ای است که کارخانه سازنده از آن استفاده می کند. شیشه های غیر فابریک برای سازندگانی هستند که مشابه محصول کارخانه اصلی را تولید می کنند و ممکن است از نظر کیفیت از نوع فابریک ضعیف تر باشند.

فروش شیشه به صورت تکی هم انجام می شود یا فقط فروش عمده دارید؟

بله، ما در این مرکز، فروش انواع شیشه را هم به صورت تکی و هم به صورت عمده انجام می دهیم.

ارسال برای شهرستان ها هم انجام می شود؟

بله، ارسال شیشه انواع خودرو به صورت تکی یا عمده برای همه شهرستان ها نیز انجام می شود.

اگر تجربه ای در مورد خرید شیشه های فابریک و غیر فابریک دارید، لطفا نظرات خود را بخش دیدگاه های همین صفحه با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

ضمن اینکه برای اشتراک گذاری راحت تر این مطلب می توانید از هر یک از لینک های زیر استفاده کنید.

b2n.irplink.irrizy.ir
yun.irshorl.com1da.ir

One thought on “شیشه اتومبیل

 1. Reza میگوید:

  سلام. خرید عمده دارم برای گرمسار. اگر ارسال دارید چطوری ارسال میکنید؟ با باربری یا خودتون با ماشین شرکت میفرستید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *