در ابتدا باید بدانیم که شیشه سولار اتومبیل چیست و چه تفاوتی با شیشه معمولی یا شیشه دودی دارد. که در ادامه این مطلب به این موضوع می پردازیم.

اما در صورتی که تمایل به خرید یا دریافت قیمت و اطلاعات بیشتر در این مورد داشتید می توانید با ما از طریق راه های ارتباطی زیر تماس بگیرید.

شیشه سولار اتومبیل نوعی از شیشه دودی است که باعث دید بهتر راننده ، بالا بردن راندمان کولر و کم شدن مصرف سوخت در زمان استفاده از کولر می شود. از نظر عمومی شیشه های سولار همان شیشه های دودی هستند. اما در اصل در رنگ آنها تفاوت وجود دارد.

شیشه های سولار به رنگ سبز بسیار کمرنگ هستند. این رنگ سبز در نگاه اول ممکن است دیده نشود و نیاز به کمی دقت دارد.

از خصوصیات این شیشه ها این است که از بیرون و داخل اتومبیل، دید کاملا واضحی وجود دارد. اما اشعه آزار دهنده و مضر آفتاب وارد خودرو نمی شود. به این ترتیب، این شیشه ها برای کسانی که مایل هستند از گزند آفتاب در امان باشند ولی داخل اتومبیل هم از بیرون به راحتی قابل دید باشد بسیار مناسب است.

به دلایل این قابل توجه، شیشه های سولار از نظر پلیس کاملا قابل قبول هستند. و بر خلاف برچسب شیشه دودی، دریافت معاینه فنی و عبور از جلوی پلیس، با اتومبیلی با شیشه سولار بسیار راحت است.

دودی و سولار

در تصویر بالا، تفاوت بین شیشه دودی و شیشه سولار را مشاهده می کنید.

تفاوت شیشه دودی و شیشه سولار اتومبیل

برای اینکه تفاوت بین شیشه دودی و شیشه سولار اتومبیل را متوجه شوید، ابتدا مجدد تصویر بالا را ملاحظه نمایید.

در تصویر فوق، شیشه عقب این خودرو دودی است. همان طور که ملاحظه می فرمایید دید داخل خودرو بسیار کم است. البته این موضوع به درصد شیشه دودی نیز بستگی دارد. شیشه سولار که در قسمت جلو کار شده است، دید کاملی را به داخل اتومبیل می دهد.

شیشه های دودی اگر با استفاده از برچسب دودی شده باشند، معایبی دارند:

  • در برخورد با اشیا نوک تیز خط و خش دار می شوند.
  • در کارایی شیشه بالابر اتومبیل اختلال ایجاد می کنند.
  • در زمان دریافت معاینه فنی ممکن است به دلیل برچسب شیشه دودی دچار مشکل شوید.
  • امکان جریمه شدن و کندن برچسب شیشه دودی با درصد بالا توسط پلیس وجود دارد.

اما شیشه های سولار، این معایب را ندارند. ضمن اینکه در مقابل اشعه مضر UV نیز مقاوم هستند. به دلیل متعادل نگه داشتن هوای داخل خودرو، در تابستان راندمان کولر اتومبیل را بالا برده و از فشار آمدن به موتور خودرو و در نتیجه، از مصرف سوخت بیشتر در زمان استفاده از کولر جلوگیری می کند.

شیشه سولار اتومبیل برای تمامی قسمت های خودرو تولید می شود. یعنی شما می توانید هم برای شیشه جلو، هم شیشه عقب و هم شیشه های درب اتومبیل، از شیشه سولار استفاده کنید.

اگر پژوهای 405 و 206 مدل سالهای 80 که قطعات اصل فرانسه دارند را ملاحظه کرده باشید، شیشه آنها به صورت فابریک کارخانه سولار است.

قیمت شیشه خودرو

قیمت شیشه سولار مثل همه مدل های شیشه اتومبیل دیگر، بسته به مدل اتومبیل شما، کارخانه سازنده، فابریک بودن یا غیر فابریک بودن، و اینکه شیشه کدام قسمت از اتومبیل باشد، متغیر است.

شما می توانید از طریق واتساپ و دایرکت اینستاگرام با کارشناسان ما در مرکز پخش شیشه اتومبیل رجبی در ارتباط باشید و قیمت و مشاوره دریافت نمایید.

ضمن اینکه با فشار دادن دکمه زیر، می توانید به صورت مستقیم با مدیریت مرکز پخش شیشه اتومبیل رجبی تماس بگیرید.

شیشه سولار نوعی از شیشه فابریک است که جایگزین شیشه اصلی اتومبیل می شود.

شیشه معمولی اتومبیل معمولا بی رنگ است و اثرات منفی اشعه UV خورشید را دفع نمی کند. در صورتی که شیشه سولار رنگ سبز کمرنگ دارد و اشعه UV را دفع می کند. ضمن اینکه شیشه سولار مانند شیشه دودی عمل می کند.

این شیشه ها به دلیل اینکه هوای داخل اتومبیل را متعادل نگه می دارند و از گرم شدن بیش از حد آن جلوگیری می کنند، راندمان کار کولر اتومبیل را در تابستان بالا می برند. در نتیجه به موتور اتومبیل فشار کمتری وارد شده و مصرف سوخت آن با روشن شدن کولر بالا نخواهد رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *