مجله شیشه اتومبیل

شیشه سولار دودی اتومبیل

تفاوت شیشه دودی و سولار

شیشه دودی سولار اتومبیل

در ابتدا باید بدانیم که شیشه سولار دودی اتومبیل چیست و چه تفاوتی با شیشه اتومبیل معمولی یا شیشه دودی دارد. که در ادامه این مطلب به این موضوع می پردازیم.

باید بدانید که شیشه دودی سولار یا شیشه دودی  فابریک برای بسیاری از اتومبیل های ایرانی و خارجی قابل تهیه است. مثلا شیشه سولار برای کوییک ، سمند، پژو پرشیا و پژو 206 که از اتومبیل های ایرانی هستند قابل تهیه و نصب است. ضمن اینکه در میان اتومبیل های خارجی شما می توانید برای  شیشه مزدا، شیشه جک، شیشه هیوندای، شیشه تویوتا و حتی شیشه MVM شیشه دودی سولار تهیه کرده و شیشه اصلی را با شیشه دودی سولار فابریک تعویض کنید.

تعویض شیشه اصلی با شیشه سولار دودی مخصوصا در فصل تابستان هم می تواند رانندگی بهتر و لذتبخش تری برای شما به ارمغان بیاورد و هم اینکه مصرف سوخت اتومبیل شما را کمتر کند. زیرا شیشه سولار با ایجاد هوای متعادل در داخل کابین، نیاز به روشن کردن کولر اتومبیل را کمتر می کند.

اما در صورتی که تمایل به خرید یا دریافت قیمت و اطلاعات بیشتر در این مورد داشتید می توانید با ما از طریق راه های ارتباطی زیر تماس بگیرید.

شیشه سولار دودی اتومبیل نوعی از شیشه دودی است که باعث دید بهتر راننده ، بالا بردن راندمان کولر و کم شدن مصرف سوخت در زمان استفاده از کولر می شود. از نظر عمومی شیشه های سولار همان شیشه های دودی هستند. اما در اصل در رنگ آنها تفاوت وجود دارد.

شیشه های سولار به رنگ سبز بسیار کمرنگ هستند. این رنگ سبز در نگاه اول ممکن است دیده نشود و نیاز به کمی دقت دارد.

از خصوصیات این شیشه ها این است که از بیرون و داخل اتومبیل، دید کاملا واضحی وجود دارد. اما اشعه آزار دهنده و مضر آفتاب وارد خودرو نمی شود. به این ترتیب، این شیشه ها برای کسانی که مایل هستند از گزند آفتاب در امان باشند ولی داخل اتومبیل هم از بیرون به راحتی قابل دید باشد بسیار مناسب است.

به دلایل این قابل توجه، شیشه سولار دودی اتومبیل از نظر پلیس کاملا قابل قبول هستند. و بر خلاف برچسب شیشه دودی، دریافت معاینه فنی و عبور از جلوی پلیس، با اتومبیلی با شیشه سولار بسیار راحت است.

شیشه شیشه سولار دودی اتومبیل

در تصویر بالا، تفاوت بین شیشه دودی و شیشه سولار را مشاهده می کنید.

تفاوت شیشه دودی معمولی و شیشه سولار دودی اتومبیل

برای اینکه تفاوت بین شیشه دودی معمولی یا برچسب شیشه دودی و شیشه سولار دودی اتومبیل را متوجه شوید، ابتدا مجدد تصویر بالا را ملاحظه نمایید.

بیشتر بخوانید :  برچسب آینه ای شیشه ماشین به همراه نصب با بهترین کیفیت

در تصویر فوق، شیشه عقب این خودرو دودی است. همان طور که ملاحظه می فرمایید دید داخل خودرو بسیار کم است. البته این موضوع به درصد شیشه دودی نیز بستگی دارد. شیشه سولار که در قسمت جلو کار شده است، دید کاملی را به داخل اتومبیل می دهد.

شیشه های دودی اگر با استفاده از برچسب دودی شده باشند، معایبی دارند:

 • در برخورد با اشیا نوک تیز خط و خش دار می شوند.
 • در کارایی شیشه بالابر اتومبیل اختلال ایجاد می کنند.
 • در زمان دریافت معاینه فنی ممکن است به دلیل برچسب شیشه دودی دچار مشکل شوید.
 • امکان جریمه شدن و کندن برچسب شیشه دودی با درصد بالا توسط پلیس وجود دارد.

شیشه سولار دودی

تصویر بالا نشان دهنده یک شیشه دودی فابریک با درصد بالاست. این نوع از شیشه با توجه به اینکه امکان دید داخل اتومبیل را محدود کرده و حریم شخصی افراد را بیشتر حفظ می کند طرفداران زیادی دارد. اما با توجه به اینکه از نظر پلیس ایران داخل اتومبیل حریم شخصی به حساب نمی آید بنابراین ممکن است با استفاده از شیشه های دودی فابریک درصد بالا، کمی دچار دردسر شوید. اما توصیه ما این است که حتما از شیشه دودی فابریک یا شیشه سولار دودی اتومبیل با درصد کمتر برای راحتی خودتان استفاده کنید.

اما شیشه های سولار، این معایب را ندارند. ضمن اینکه در مقابل اشعه مضر UV نیز مقاوم هستند. به دلیل متعادل نگه داشتن هوای داخل خودرو، در تابستان راندمان کولر اتومبیل را بالا برده و از فشار آمدن به موتور خودرو و در نتیجه، از مصرف سوخت بیشتر در زمان استفاده از کولر جلوگیری می کند.

شیشه سولار دودی اتومبیل برای تمامی قسمت های خودرو تولید می شود. یعنی شما می توانید هم برای شیشه جلو، هم شیشه عقب و هم شیشه های درب اتومبیل، از شیشه سولار استفاده کنید.

اگر پژوهای 405 و 206 مدل سالهای 80 که قطعات اصل فرانسه دارند را ملاحظه کرده باشید، شیشه آنها به صورت فابریک کارخانه سولار است.

قیمت شیشه سولار دودی خودرو

قیمت شیشه سولار دودی اتومبیل مثل همه مدل های شیشه اتومبیل دیگر، بسته به مدل اتومبیل شما، کارخانه سازنده، فابریک بودن یا غیر فابریک بودن، و اینکه شیشه کدام قسمت از اتومبیل باشد، متغیر است.

شما می توانید از طریق واتساپ و دایرکت اینستاگرام با کارشناسان ما در مرکز پخش شیشه اتومبیل رجبی در ارتباط باشید و قیمت دریافت نمایید.

ضمن اینکه با فشار دادن دکمه زیر، می توانید به صورت مستقیم با مدیریت مرکز پخش شیشه اتومبیل رجبی تماس بگیرید.

شیشه دودی فابریک

در زمان گرم شدن هوا و اینکه استفاده روزانه از اتومبیل شخصی بیشتر می شود، شیشه دودی فابریک نیز مانند شیشه سولار دودی اتومبیل یک ضرورت برای اتومبیل به حساب می آید. شما می توانید به جای شیشه دودی از برچسب شیشه دودی نیز استفاده کنید اما این دو، مزیت ها و معایبی دارند که ما در این مقاله به آن پرداخته ایم.

در صورتی که تمایل به خرید یا دریافت قیمت دارید با مشاوران ما از طریق واتساپ در ارتباط باشید. و یا اینکه می توانید به صورت مستقیم با مدیریت مرکز پخش شیشه اتومبیل رجبی تماس بگیرید.

شیشه های رنگی چه به صورت شیشه دودی فابریک باشد چه به صورت برچسب شیشه دودی، مزایای زیادی دارد. در مرکز شیشه اتومبیل رجبی شما می توانید هم برچسب تهیه کنید و هم شیشه فابریک.

بیشتر بخوانید :  شیشه اتومبیل هیوندای

اما در این مقاله قصد داریم به بررسی نوع فابریک آن بپردازیم. و مقایسه کوچکی با برچسب شیشه دودی داشته باشیم.

شما که دارای خودرو هستید حتما تا به حال به دودی کردن شیشه اتومبیل خود فکر کرده ای. اولین فکری که به ذهن شما رسیده حتما برچسب شیشه دودی بوده است. اما راهکار بهتری هم برای دودی کردن شیشه ماشین وجود دارد.

پیش از اینکه از برچسب شیشه دودی استفاده کنید، مزیت های “شیشه دودی فابریک” را در این مقاله بخوانید.

شیشه دودی فابریک بهتر است یا برچسب شیشه دودی ؟

در نگاه اول به نظر می رسد که شیشه سولار دودی اتومبیل و  شیشه دودی فابریک و برچسب شیشه دودی چندان تفاوتی با هم ندارند. هر دو یک کار را انجام می دهند. ضمن اینکه وقتی به قیمت آن فکر می کنید ممکن است با خود بگویید که همان برچسب شیشه دودی کفایت می کند.

اما با هم مزیت ها و معایب هر یک را بررسی می کنیم تا بهتر تصمیم بگیریم.

 • به صورت دائم است و به مرور زمان از بین نمی رود.
 • دید راننده و سرنشینان از داخل خودرو کاملا واضح است.
 • مشکل حباب هوا و آلودگی های زیر برچسب دودی را ندارد.
 • بسته به میزان نور خورشید در طول روز و در شب، دید کاملی ایجاد می کند.
 • دید در شب آن مانند برچسب شیشه دودی نیست که بسیار تیره و آزار دهنده باشد.
 • دمای داخل خودرو را متعادل نگه می دارد.
 • به دلیل داشتن UV استاندارد، از رسیدن اشعه مضر آفتاب به پوست و چشم سرنشینان جلوگیری می کند.
 • راندمان کاری کولر اتومبیل را در تابستان بسیار بالا می برد.
 • در برخورد با اشیا تیز مانند انگشتر، یا کلید، دچار خط و خش نمی شود.
 • در برابر آفتاب و شرایط جوی مانند باران و برف مقاوم است و دچار کندگی و رنگ پریدگی نمی شود.
 • رنگ آن کاملا یک دست و یکنواخت است.
 • در کارایی شیشه بالابر اختلال ایجاد نمی کند.
 • به دلیل درصدهای استاندارد آن، در زمان دریافت معاینه فنی به مشکل برخورد نمی کنید.
 • به دلیل درصدهای استاندارد آن، و مطابقت با معیارهای پلیس راهور، امکان جریمه شدن شما به دلیل شیشه دودی، تقریبا صفر است.
 • در زمان فروش اتومبیل، به عنوان یک آپشن معرفی شده و در قیمت خودرو بسیار تاثیر دارد.
 • تمام مزایای شیشه دودی فابریک را شیشه سولار دودی اتومبیل نیز دارا می باشد ونسبت به برچسب شیشه دودی، بسیار جالب توجه است. پس بهتر است در مورد هزینه کردن برای دودی کردن شیشه اتومبیل خود تجدید نظر کرده و یکبار برای همیشه برای آن هزینه کنید به جای اینکه هر چند وقت یکبار هزینه برچسب شیشه دودی را بپردازید.

هزینه دودی کردن شیشه ماشین

بسیاری از عوامل در هزینه دودی کردن شیشه ماشین تاثیرگذار است. یکی از این عوامل، این است که شما برچسب شیشه دودی را انتخاب می کنید یا شیشه دودی فابریک.

ضمن اینکه برند اتومبیل شما، برند کارخانه سازنده شیشه اتومبیل، درصد دودی مورد نظر و دیگر عوامل نیز در این موضوع دخیل هستند.

بنابراین برای دریافت قیمت کارشناسان ما در مرکز پخش شیشه اتومبیل رجبی از طریق واتساپ یا اینستاگرام تماس بگیرید.

در صورت تمایل برای خرید شیشه دودی فابریک یا شیشه سولار دودی اتومبیل  می توانید با  مرکز پخش شیشه اتومبیل رجبی تماس بگیرید. راه های ارتباطی ما در زیر نمایش داده شده است.

ضمن اینکه شما می توانید برای ترمیم شیشه اتومبیل نیز با ما در تماس باشید.

 

قیمت شیشه دودی سولار

شیشه دودی سولار به دلیل مزایای متعددی که دارد، از جمله محافظت در برابر نور خورشید، افزایش حریم خصوصی و زیبایی ظاهری، به انتخابی محبوب برای رانندگان تبدیل شده است. با این حال، با توجه به تنوع برندها، مدل ها و سطوح تیرگی موجود، نمی توان قیمت دقیقی را برای آن در نظر گرفت.

بیشتر بخوانید :  نقطه های مشکی دور شیشه اتومبیل چیست و چه کاربردی دارد؟

در این بخش از سایت می خواهیم به بررسی عوامل موثر بر قیمت شیشه دودی سولار و ارائه راهنمایی برای انتخاب مقرون به صرفه ترین گزینه بپردازیم.

عوامل موثر بر قیمت شیشه دودی سولار:

 • برند: برندهای متفاوت شیشه دودی سولار، قیمت های مختلفی دارند. برندهای معروف و شناخته شده معمولاً قیمت بالاتری نسبت به برندهای کمتر شناخته شده دارند.
 • مدل: هر برند، مدل های مختلفی از شیشه دودی سولار را با ویژگی ها و سطوح تیرگی مختلف ارائه می دهد. مدل های پیشرفته تر با قابلیت های اضافی، مانند ضدخش یا ضدUV، قیمت بالاتری هم دارند.
 • درجه تیرگی: شیشه دودی سولار در سطوح تیرگی مختلف، از 10 تا 80 درصد، موجود است. درجات تیرگی بالاتر، که نور بیشتری را مسدود می کنند، معمولاً گران تر هستند.
 • نوع خودرو: قیمت شیشه دودی سولار با توجه به نوع خودرو و تعداد شیشه ها متفاوت است.

انتخاب مقرون به صرفه:

 • بودجه خود را تعیین کنید: قبل از شروع به خرید، محدودیت بودجه خود را مشخص کنید. این امر به شما کمک می‌کند تا گزینه های خود را محدود کنید و از خرید مدل های بیش از حد گران اجتناب کنید.
 • ویژگی‌های مورد نیاز خود را مشخص کنید: به این فکر کنید که چه ویژگی هایی برای شما مهم هستند، مانند سطح تیرگی، ضدخش بودن، ضدUV بودن و …
 • نصب را به کارشناسان ما بسپارید: 

کارشناسان ما بهترین نصب را با بالاترین کیفیت و منصفانه ترین قیمت در اختیارتان قرار می دهند.

خرید شیشه دودی سولار

همانطور که گفتیم شیشه دودی سولار به خاطر ظاهر زیبایی که دارد امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده برای همین ممکن است خیلی از افراد مخصوصا با گرم شدن هوا و یا در مناطق گرمسیر مانند جنوب کشور در فصول گرم و آفتابی سال به فکر خرید شیشه دودی سولار باشند. 

در هنگام خرید شیشه دودی سولار باید به نکاتی هم توجه داشته باشید. مثلا این که چه نوع شیشه دودی سولار را برای خودروی خود انتخاب می کنید شیشه یو وی باشد یا ضد خش باشد. یا مثلا این که به صورت آنلاین خریداری کنید یا به فروشگاه مراجعه کنید.

همچنین باید ببینید چه در صد از تیرگی را برای شیشه دودی سولار خودروی خود انتخاب می کنید یا نوع خودروی خود را باید در نظر بگیرید.

برای خرید شیشه دودی سولار می توانید با همکاران ما تماس حاصل بفرمایید تا ایشان راهنمای های لازم را در اختیار شما مشتریان عزیز قرار بدهند.

خیر. به دلیل اینکه ضخامت شیشه دودی فابریک با شیشه اصلی اتومبیل یکی است، هیچ صدمه ای به عملکرد شیشه بالابر اتومبیل نخواهد زد

خیر. شما می توانید هر زمان که بخواهید شیشه های اصلی اتومبیل خود را با شیشه دودی جایگزین کنید. برای دریافت مشاوره می توانید با ما در مرکز پخش شیشه اتومبیل رجبی در تماس باشید.

تفاوت در رنگ این نوع شیشه است. شیشه های دودی تیره تر هستند. شیشه های سولار رنگ سبز کم رنگ دارند.

شیشه سولار نوعی از شیشه فابریک است که جایگزین شیشه اصلی اتومبیل می شود.

شیشه معمولی اتومبیل معمولا بی رنگ است و اثرات منفی اشعه UV خورشید را دفع نمی کند. در صورتی که شیشه سولار رنگ سبز کمرنگ دارد و اشعه UV را دفع می کند. ضمن اینکه شیشه سولار مانند شیشه دودی عمل می کند.

این شیشه ها به دلیل اینکه هوای داخل اتومبیل را متعادل نگه می دارند و از گرم شدن بیش از حد آن جلوگیری می کنند، راندمان کار کولر اتومبیل را در تابستان بالا می برند. در نتیجه به موتور اتومبیل فشار کمتری وارد شده و مصرف سوخت آن با روشن شدن کولر بالا نخواهد رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *